Červen 2016

Taháky do školy

27. června 2016 v 12:00 | Tery |  Rady & Tipy
Ahoj lidi, minule vyšel článek o tom ,jak se správně učit. Přemýšlela jsem o novém tématu a napadlo mě úplně něco opačného- Tipy na taháky do školy. Já vím, taháky nejsou moc dobrá věc, když chcete něco opravdu umět, ale přiznejme si, kdo je nikdy nepoužil. Připravila jsem si pár tipů, nebudu zdržovat a pojďme na to. :)

1. Papírek
Jako nejtypičtější tahák, který asi znají všichni, je kousek odrstřihlého nebo utrhlého papírku, na kterém jsou napsaná všechna klíčová slova co potřebujete do testu. Neříkám, že taháky používám během každého testu, ale když už si ho udělám, většinou ho už pak nepotřebuji, protože veškeré informace z papírku si pamatuju. Každopádně papírky si můžete schovat kamkoliv:

Do ruky
Větčina lidí si schovává papírky jen tak do ruky a ve chvíli, kdy jde kolem učitel, stačí si jen schovat papírek do ruky nebo pod ruku, v dalším případě i pod rukáv.

Propiska
Jako další a promyšlenější schovka na tahák je propiska. Propisky mají snad všichni studenti, takže by to neměl být promblém. Když je propiska průhlédná, stačí ji jen rozšroubovat, vložit do ní papírek a zpátky zašroubovat.
Když propiska není průhledná, potřebujeme pak jen lepidlo nebo malou izolepu. Papírek nejlépe nalepíme na místo, kde je typicky palec.
.......

Lahev na pití
Papírek si můžete vložit nebo nalepit pod obal vaší pet-lahve nebo nenápadně nalepit z vnější strany obalu, kde je napsáno složení vody atd.. Lahev si můžete dát přímo na stůl, ale pokud vám učitel zakáže mít lahve na stole, stačí si jji dát na zem- pod lavici, vedle tašky...

2. Psát si na ruku
Kdo by neznal tento jednoduchý a rychlý tahák, který si můžete kdykoliv napsat na ruku. Horší už to je se smýváním. U některých propisek smývaní nemusí být těžké. Lehké je to i s většinou fixů, stačí jen párkrát přetřít ruku a po taháku není ani stopy.

3. Pod sukni
Stačí si napsat tahák pod sukni nebo pod kraťasy. Výhoda je v tom, že text může být jakkoliv dlouhý, tedy jestli máte dlouhou sukni nebo kraťasy.

Tak a to by bylo pro tento článek vše. Jestliže tento článek bude mít větší úspěch, můžu udělat "Taháky do školy 2", ale to už je jen na vás :) Já se s vámi loučím a ahoj příště! :-)

Rady a tipy na učení

23. června 2016 v 16:26 | Tery |  Rady & Tipy
Ahoj tak zase po pár dnech vám mohu zas něco sdělit. Tentokrát to bude o učení. Některým lidem toto téma nahání husí kůži, ale jiní se v tom vyživují. Chtěla bych vám poradit s učením, takže tady mám 4 nejdůležitější tipy a jdeme na to.

1. Plánování
Než se začnete učit, nezapomeňte si přesně naplánovat jaké dny a jak dlouho se budete učit. Každý se učí jinak, a tak je nutné naplánovat si to dle svého uvážení.

2. Pitný režim
Důležité je i hodně pití. Mozek se poté více prokrvuje a lépe se vám bude učit. Můžete to doplnit i otevřeným oknem, v místnoti pak nebude tolik vydýchaného vzduchu.

3. Zajděte si do přírody
Určitě není špatný nápad zajít si někam do parku, projít se, ale stačí i sednout si ven na zahradu učit se a přitom relaxovat. Zvuky, ptáků, vůně přírody, neříkejte, že se při tom neučí skvěle.

4. Udělejte si přestávku
Každý člověk, který se chce učit, nesmí zapomenout na přestávky. Není totiž moc dobré, když se učíte, dejme tomu 3 hodiny v kuse. Lidi přece nejsou roboti, aby pracovali jako na klíček.

Tak to by bylo pro dnešek vše, snažila jsem se, aby tento článek byl co nejkratší, chtěla jsem vám stručně a jasně poradit 5, podle mého uvážení nejlepších tipů na učení, prodnešek se s vámi loučím a doufám že se vám to aspoň trochu líbilo. Ahoj!Usmívající se

Úvod k našemu blogu

20. června 2016 v 14:58 | Tery & Nely |  Úvod

Ahoj, vítáme vás u našeho prvního článku a zároveň u nejnovějšího blogu toyoqueen. Na tento blog budeme přidávat různé články ohledně životního stylu, zábavy i módy.

Proč jsme si založily blog?

Tery:
"Odpověď je jasná- hrozně moc mě baví něco psát, připravovat a organizovat. Když jsem byla menší, pořád jsem si zakládala různé blogy, profily na různých sítích, dělala jsem si plány na jednotlivé dny...
Nedávno jsem si řekla: "Založím si blog, budu na něj přidávat různé příspěvky, které by mohly zajímat mě i ostatní lidi. Tak proč ne? "